Bazy pod makijaż

Kobieta zmienną jest i cera każdej kobiety również z wiekiem zmienia się nieco, zmieniają się jej preferencje. Jeśli chcesz aby makijaż na Twojej twarzy zawsze wyglądał dobrze i świeżo, musisz dobrać idealną bazę dla siebie. Na rynku mamy mnóstwo różnorodnych opcji – będą to bazy matujące, wygładzajace, liftingujące, nawilżające czy przedłużające trwałość makijażu. Każda z nich ma swoją ważną rolę do spełnienia i jeśli dobierzesz bazę dokładnie pod swoje potrzeby, możesz cieszyć się pięknym makijażem do końca dnia i nie martwić się, że obciążasz lub szkodzisz cerze. Bazy pod makijaż tworzą na naszej skórze powłokę, która sprawia, że wszystkie pozostałe produkty zaczynają się na niej pięknie zachowywać. Często bazy są na bazie silikonów, takie idealnie wypełniają nierówności cery, sprawiają, że pory stają się mniej widoczne, jednak czasem bywa i tak, że niestety zapychają nas i są sprawcami dużych problemów z trądzikiem.

Bazy nawilżające mają w swoim składzie mnóstwo składników odżywczych, witamin, które mają na celu w ciągu dnia nawet pod makijażem działać dobroczynnie na naszą skórę i sprawiać, że nie będzie się ona przesuszała, traciła jędrność. Takie bazy są polecane osobom, które posiadają suchą cerę, cerę która jest skłonna do łuszczenia się.

Kolejnym typem bazy, która jest jedną z najbardziej popularnych, szczególnie używanych wśród makijażystek – jest to baza wygładzająca i wyrównująca pory. Taka baza ma za zadanie idealnie wyrównać nam skórę twarzy aby po nałożeniu podkładu nie były widoczne żadne niedoskonałości. Te bazy w szczególności mają w swoim składzie wypełniający nierówności silikon. Te bazy lubią łączyć się też z bazami matującymi – te sprawiają, że skóra nie przetłuszcza się tak bardzo w ciągu dnia, makijaż zachowuje dłużej matowe wykończenie.

Jak aplikować bazę? Oczywiście aplikujemy ją bezpośrednio pod wszelkie produkty do makijażu czyli pod podkład jako pierwszą warstwę. Oczywiście wcześniej warto dać np. krem nawilżający czy inne serum odżywcze, następnie odczekać aż ten produkt się wchłonie i dopiero możemy przystąpić do aplikacji bazy. Jeśli baza jest dla nas dobrze dobrana, wówczas wystarczy tylko ona w wielu przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o cerę przetłuszczającą się. Nie aplikuj zbyt dużej ilości bazy – jeśli przesadzisz- wówczas makijaż nałożony na nią zacznie się rolować i ścizgać – osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Wystarczy niewielka ilość bazy – wielkość groszku – rozprowadzona na najtrudniejsze okolice twarzy. Baza nawet w tak małym stężeniu zdziała cuda.

Czasem zdarza się, że niestety nie dobierzemy dla siebie odpowiedniego rodzaju bazy. Wówczas możemy naprawdę mocno zrujnować sobie makijaż i sprawimy, że będzie on wyglądał co najmniej źle. Na rynku jednak jest naprawdę masa produktów i należy je testować w poszukiwaniu tego idealnego dla siebie. Pamiętaj również, żeby nie stosować bazy pod makijaż niezmiennie każdego dnia nawet przy makijażu codziennym. Baza ma wspaniałe właściwości ale nie można z nią przesadzać. Stosuj bazę raczej tylko na większe wyjścia, wyjątkowe okazje. W codziennym życiu odpuść aby zanadto nie narażać swojej cery na rozwój niedoskonałości.