Długofalowe leczenie w poradni psychologicznej

Obserwuje się, że polskie społeczeństwo coraz chętniej korzysta z pomocy psychologa czy też psychiatry. Jak jednak przebiega proces otrzymania pomocy od takiego specjalisty?

Skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry

W pierwszej kolejności pacjent powinien udać się do lekarza rodzinnego lub psychiatry który wypisze skierowanie do poradni psychologicznej i określonego specjalisty. Dzieje się tak jednak tylko w sytuacji gdy dana poradnia przyjmuje pacjentów na Narodowy Fundusz Zdrowia. W przypadku prywatnych placówek nie jest wymagane żadne skierowanie.

Znalezienie dobrego miejsca

W przypadku poradni psychologicznych, które działają na Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba się liczyć z tym, że czas oczekiwania będzie zdecydowanie dłuższy aniżeli czas oczekiwania w prywatnej placówce. Poradnia psychologiczna poznań przyjmująca swoich pacjentów prywatnie ma przede wszystkim zdecydowanie więcej lekarzy przyjmujących pacjentów a godziny ich pracy są uzależnione od potrzeb pacjentów. Zdecydowanie łatwiej jest więc dobrać odpowiedni termin, który będzie odpowiadał i lekarzowi i pacjentowi.

Jak to jest z kosztami?

Decydując się na prywatną psychoterapię należy się liczyć z tym, że wszelkie koszty zostaną poniesione przez samego pacjenta. W Poznaniu ceny psychoterapii są do siebie dosyć zbliżone. W przypadku wizyty u psychologa szacuje się, że trzeba będzie zapłacić około 150 do 200 złotych za 50 minut terapii. Cena nie wydaje się być wygórowana zwłaszcza, że w przypadku długofalowego leczenia będzie ona nieco niższa. Zawsze bowiem dominuje zasada, że im więcej godzin psychoterapii tym tańsza będzie następna godzina swojego leczenia.

Dogodne terminy

Poradnia psychologiczna poznań zawsze stara się tak dobrać terminy dla swoich pacjentów, aby byli oni z nich zadowoleni. Są to więc lekarze, którzy przede wszystkim działają w godzinach popołudniowych, ponieważ te, w zdecydowanej większości,odpowiadają ich pacjentom. Rzadko zdarza się, aby dana osoba miała możliwość skorzystania z leczenia przed swoją pracą albo też w jej trakcie. Istotne wydaje się tutaj również odwoływanie wizyt. W przypadku kiedy dany pacjent nie odwoła swojej wizyty i lekarz nie będzie w stanie zamienić terminów dla innych pacjentów trzeba się liczyć z tym, że za 50 minut wizyty trzeba będzie zapłacić. Stąd też w prywatnych placówkach nie dochodzi do sytuacji w której dana osoba faktycznie nie stawia się na zaplanowanej sesji. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jest to dla nich strata finansowa na którą nie warto się narażać.