Podróż do Grecji — jakie kierunki wybrać?

Grecja to kraj o bogatej historii i kulturze. Znany jest z opowieści o mitologicznych bogach i herosach, a także starożytnych budowli. Greckie wyspy to od kilku lat bardzo atrakcyjny kierunek na letnie urlopy — i dla tych, którym marzy się odpoczynek na plaży, i dla tych, którzy preferują zwiedzanie i podziwianie zabytków. Trzeba jednak uważać, bo ten wyspiarski kraj mocno uzależnia — ten, kto raz odwiedził Grecję, zawsze tu wraca.

Co warto wiedzieć przed podróżą do Grecji?

Grecja nie różni się znacznie zwyczajami od innych europejskich państw. Przed wakacjami tam, warto poczytać o zwyczajach panujących w regionie, do którego się wybieramy. Trzeba jednak pamiętać o takich rzeczach, jak:

  • Dokumenty — osobom z UE wystarczy dowód tożsamości, osoby spoza obowiązuje paszport lub wiza.
  • Transport — komunikacja na niektórych wyspach może być słabo dostępna. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wynajmie samochodu na czas pobytu.
  • Napiwki — w Grecji obowiązuje zwyczaj zostawiania napiwków w restauracjach. Zwykle jest to 5-10% rachunku.
  • Klimat — panujący tam klimat śródziemnomorski jest gorący i suchy w lecie. Aby uniknąć niepożądanych skutków spowodowanych słońcem, należy zapewnić sobie oraz towarzyszom podróży odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Zapoznanie z powyższymi informacjami oraz tymi szczegółowymi na temat danego regionu pozwoli Ci odpowiednio przygotować się do podróży. Potrzebnych informacji odnośnie kierunku wycieczki udzielają także biura podróży, na przykład https://www.traveligo.pl/.

Zobacz także: https://mojechoszczno.pl/gdzie-wybrac-sie-na-jesien-na-wakacje/

Gdzie najlepiej pojechać do Grecji? Top 5 kierunków

Grecja oferuje wiele pięknych miejsc na wakacje, ale oto 5 najpopularniejszych kierunków, które warto wybrać na wypoczynek w tym kraju:

Ateny

Stolica Grecji, Ateny, to miejsce o głębokich korzeniach historycznych. Możesz zwiedzić Akropol z Partenonem, starożytną Agorę oraz wiele innych starożytnych budowli.

Santorini

Czym byłyby wakacje w Grecji, bez odwiedzenia jednej z najpiękniejszych wysp? Santorini charakteryzuje się białymi domami z niebieskimi kopułkami, przepięknymi widokami na Morze Egejskie oraz urokliwymi zachodami słońca.

Mykonos

Wyspa popularna z imprez. Znajdziemy tam szeroką ofertę klubów nocnych, barów, ale nie braknie tam również pięknych plaż. Miasteczko Mykonos zachwyca białymi budynkami i wąskimi uliczkami.

Kreta

Jest największą grecką wyspą, na której można relaksować się na pięknych plażach, podziwiać historyczne ruiny lub eksplorować krajobrazy górskie. Każdy tu znajdzie coś dla siebie!

Rodos

Ta wyspa jest znana ze swojej starożytnej historii i pięknych plaż. Urokliwe wioski zachwycą każdego turystę.

Aby zaznać greckiej kultury, nie wystarczy odwiedzić jednej wyspy, czy spędzić tam jednych wakacji. Grecja to tak ciekawy kraj, który co roku można odkrywać na nowo. Każde z wymienionych miejsc ma swoje unikalne uroki i atrakcje, które warto zobaczyć na własne oczy.