Termoloki

Sezon na imprezy w pełni, mamy przecież imprezy andrzejkowe, po nich wpadną imprezy sylwestrowe oraz później studniówki. Każda z takich imprez zobowiązuje nas oczywiście do tego aby porządnie o siebie zadbać. Kobiety z pewnością doskonale wiedzą o co chodzi – makijaż, sukienka oraz piękna i bujna fryzura. No właśnie – czy teraz modne są upięcia czy może bardziej kobiety zaczynają stawiać na „naturalne”, pofalowane włosy? Używają akcesoriów do stylizacji włosów czy też nie?

Na pewno bardzo modne swego czasu były lokówki – najpierw zwykłe walce, które robiły równe loki, a z czasem pojawiły się stożkowe  – one szczególnie spodobały się paniom i były rozchwytywane. Jakiś czas temu w sklepach z produktami rtv agd pojawiły się jednak termoloki. Co to takiego i jak to działa?

Termoloki to nic innego jak ogrzane już loki, które w bardziej sprawny sposób mają nam pomóc nakręcić idealne loczki bez używania lokówki. Z pewnością jest to świetne wyjście z sytuacji jeśli nie potrafimy samodzielnie władać lokówką bo nie ukrywajmy – nie jest to prosta sprawa szczególnie na bardzo długich włosach i łatwo się poparzyć. Dodatkowo lokówka dosyć mocno załamuje nam włosy podczas kręcenia jeśli nieodpowiednio je na niej ułożymy i zawiniemy. Jak jest w przypadku termoloków? Otóż termoloki mają to do siebie, że nie ma szans aby zrobiły nam załamania na włosach. Są one bowiem w kształcie walca i zapinamy je specjalnymi grzebieniowymi klipsami, które również nie będą się odgniatać. Jak działają? Wystarczy wsadzić termoloki do ich specjalnego pudełeczka podgrzewającego. Włączamy je i czekamy około 5 minut aż się nagrzeją. Jeden z wałków ma specjalną diodę, która najpierw świeci na czerwono a potem zmienia kolor na biały dając znak, że wałki są gotowe do użycia. Termoloki po wyjęciu z pudełka utrzymują ciepło przez 15-20 minut w tym czasie idealnie kręcąc nasze włosy. Pozwalają nam na zrobienie zarówno małych i gęstych loczków, jak również dużych puszystych fal, które są przecież obecnie niesamowicie modne.

W sprzedaży mamy mnóstwo różnych opcji jeśli chodzi o komplety termoloków, jedne są większe, inne nieco mniej rozbudowane ale sposób działania mają taki sam. Zwykle komplet zawiera 8 dużych wałków, oraz po 6 średnich i małych. Do tego oczywiście klipsy podtrzymujące.

Termoloki warto kręcić nie na świeżo umytych i śliskich włosach, lecz na włosach choćby umytych wieczorem kiedy stylizację wykonujemy następnego dnia rano. Wówczas włosy są bardziej podatne na układanie i wałki się z nich nie ześlizgują. Przed stylizacjią warto dobrze rozczesać włosy i delikatnie spryskać je lakierem do włosów a następnie znowu rozczesać. Ten zabieg sprawi że włosy będa bardziej podatne na kręcenie i układanie a także lepiej będą utrzymywać wałki.

Metoda termoloków na pewno należy do wygodnej i szybkiej opcji stylizacyjnej. Każda osoba swobodnie może sobie z nimi zrobić co tylko zechce i na pewno nie zrobi sobie krzywdy jak bywało zwykle w przypadku stylizacji lokówkami.

Jeśli chcesz błyszczeć na imprezie – koniecznie musisz zaopatrzyć się właśnie w taki zestaw – oszczędność pieniędzy i czasu gwarantowana. Jeśli chodzi o ceny tych zestawów to zależnie od ilości elementów wahają się one w granicach 180-300 zł. Nie chcesz kupić go sama? Niebawem święta – zasugeruj św. Mikołajowi czego potrzebujesz 😉