Paznokcie na święta

Sezon na poszukiwanie inspiracji paznokciowych z wzorkami świątecznymi zdecydowanie już ruszył. Na grupach internetowych i wszelkiego rodzaju forach widnieją już różnorodne prace stylistek, które pokazują coraz to ciekawsze i bardziej wymyślne motywy i rodzaje zdobień czy pyłków. Co w takim razie w tym sezonie będzie modne? Jakie formy aplikacji będą królować? Zaraz się przekonamy!

Z pewnością takie kolory jak biel, czerwień, złoto, srebro i granat oraz zieleń będą idealnym tłem dla wszelkiego rodzaju malowanych zdobień. Jeśli chodzi o lakiery – tu zdecydowanie stawiamy na hybrydy, gdyż zwyczajnie jest to bardziej trwały rodzaj manicure i nawet pomimo różnego rodzaju prac świątecznych i obowiązków związanych ze sprzątaniem i gotowaniem – hybryda nam nie odpryśnie tak łatwo jak zwyczajny lakier. Kiedy mamy już omówione kolory podstawowe, które z pewnością będą hitami, może pora przejść do rodzajów pyłków oraz motywów jakie na pewno się znajdą na paznokciach.

Jeśli chodzi o pyłki – tu zwykle prym wiedzie efekt aluminium oraz delikatne syrenki opalizujące na lekko niebieski odcień. Efekt aluminium tworzy dosyć mocne, bogate zdobienie, które często panie nakładają po całości, ale również bywa, że tworzą z płatków folii ombre, które wygląda jak iskrzące płatki śniegu. W przypadku syrenki – tutaj mamy również delikatne, subtelnie mieniące się drobinki, które wyglądają jakby mroźnie okryły paznokcie szronem. Jeśli syrenkę posypiemy na mokry, jeszcze nieutwardzony lakier – wówczas właśnie uzyskamy efekt szronu.

Ostatnio hitem w sieci jest też rodzaj zdobienia bubble nails oraz szron – bubble nails, czyli paznokcie z bąbelkami tworzymy przy użyciu piany z mydła czy szamponu. W odpowiednim zestawieniu kolorów i dodaniu kilku akcentów z brokatu ten efekt będzie idealnie świąteczny. Efekt szronu w najnowszym wydaniu robimy z pomocą topu matowego. Tutaj nie potrzebujemy pyłku syrenka tylko odpowiednio na matowym topie malujemy wzory zwykłym topem aby stworzył się efekt trójwymiaru – na żywo wygląda to iście szron w bardzo mroźny poranek na szybie. Ten efekt jednak jest trudny do zrobienia i nie każdemu wychodzi.

Z pewnością modne będą również takie paznokcie na święta, które będą miały namalowane zwyczajnie zdobienia typu płatki śniegu, choinka, gwiazda czy renifery. Te zdobienia wybierają najczęściej młode osoby, które z dystansem podchodzą do mody i w pracy później nie będzie przeszkadzać im taka stylizacja, która w przypadku hybrydy zostanie nam przecież co najmniej na tydzień po świętach.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z przepychem i prezentami, dlatego też warto naprawdę postawić na coś wyjątkowego, na coś nieco bardziej szalonego. Czy te wzory i zdobienia możesz zrobić na zwykłych lakierach nie hybrydach? Oczywiście z pewnością da się, jednak będzie to zdecydowanie bardziej trudne. Zwykłe lakiery z pewnością nie przyjmą żadnego pyłku więc takie efekty z brokatami odpadają. Jeśli chodzi o malowanie wzorów – tu też na pewno nie będzie łatwo – lakiery szybko zasychają i mogą się ze sobą mieszać tworząc mało estetyczne plamy a nie pięknie wymalowane wzory świąteczne. Jeśli chcesz aby Twoje dłonie wyglądały w święta elegancko – po prostu postaw na hybrydę i wykonaj ją albo samodzielnie w domu albo w salonie kosmetycznym. Trendy pozwolą Ci na pewno osiągnąć piękny efekt, który podczas kolacji wigilijnej przykuje uwagę przy stole jako miły akcent poprawiający urodę.