Olejki do włosów

Zimowa aura, która coraz bliżej nas, z pewnością nie sprzyja naszej cerze i włosom. Zarówno skóra jak i włosy zaczynają się mocno wysuszać, tracą wodę i potrzebują zdecydowanie więcej odżywienia. Wydawałoby się, że włosy to nic takiego i jeśli nie działamy na nie stale urządzeniami takimi jak suszarka czy prostownica bądź lokówka – to nie ma prawa się im nic złego dziać. Jest to jednak błędne myślenie i naprawdę w prosty sposób możemy doprowadzić nasze włosy do wyczerpania i łamania.

Jeśli na co dzień stosujesz suszarkę oraz prostownicę – musisz się wówczas liczyć z tym, że jeśli nie będziesz używać specjalnych olejków czy sprayu termoochronnego – wówczas bardzo szybko Twoje włosy zaczną się łamać i wypadać, kruszyć. Takie mocne zabiegi termiczne mają ogromny, zły wpływ na kondycję włosów i koniecznie musisz się z tym liczyć. Jak je zatem zabezpieczyć aby były zdrowe, błyszczące i sprężyste? Koniecznie zastanów się jakimi produktami stworzyć na nich barierę ochronną.

Z pewnością w pierwszej kolejności staraj się zrezygnować z częstego suszenia i stylizacji. Wysusz włosy ale najlepiej gdybyś od razu susząc prostowała je na szczotce a nie potem dodatkowo używała prostownicy. Przed suszeniem i każdą inną termiczną stylizacją zastosuj spray lub inny olejek termoochronny. On stworzy filtr na włosach, który będzie je chronił przed mocnym działaniem wysokiej temperatury. Jaki olejek wybrać i co on powinien w sobie zawierać?

Z pewnością półki z produktami do stylizacji włosów pękają w szwach ale nie każdy kosmetyk będzie dobrej jakości i nie będzie z pewnością miał idealnego składu. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy dany spray czy serum do włosów posiada takie składniki jak olejek arganowy, olej Marula – te cenne substancje naturalne działają z naszymi włosami cuda. To one powodują, że włosy stają się coraz bardziej miękkie, lśniące i stopniowo się regenerują. Jak to stosować aby szybko zauważyć efekty? Koniecznie po każdym myciu – nie zapominaj o tym, że musi to być regularne i długofalowe działanie. Najlepiej jeśli zastosujesz kilka kropel olejku – wylej go na dłoń i delikatnie rozetrzyj. Następnie rozprowadź albo na mokrych jeszcze albo już wysuszonych włosach na 3/4 ich długości. Nie aplikuj olejku od nasady włosów, gdyż wtedy możesz uzyskać efekt przetłuszczonych włosów. Jeśli nałożysz olejek niżej i dokładnie wetrzesz go we włosy to uzyskasz piękne nawilżenie, wygładzenie i włosy z pewnością nabiorą blasku i staną się sprężyste. Poza tym na pewno stosując olejki pozbędziesz się też efektu puszenia i elektryzowania. Olejki pięknie wygładzą powierzchnię włosów i zapomnisz o takich problemach.

Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo takich preparatów jednak stawiaj na naturalne składy – im mniej składników w produkcie tym lepszy on będzie dla nas i z pewnością nie będzie uczulał czy podrażniał. Często bowiem zdarza się, że produkty silnie perfumowane, nienaturalne wywołują na skórze głowy wiele podrażnień właśnie ze względu na zbyt bogaty w chemiczne substancje skład.