Aranżacja wnętrz kuchni

Kuchnia aranżacja wnętrz jest niezwykle trudnym tematem ze względu na złożoność pewnych mechanizmów i układów mebli, które właśnie w kuchni powinny ze sobą idealnie współgrać, a niestety nie zawsze jest to możliwe.

Aranżacja wnętrz kuchni zależy oczywiście od tego, w jakim stylu czujemy się dobrze, czy będzie on raczej lekki, jasny, klasyczny, czy może ciężki, ciemny z elementami cegły i metalu? Poza ogólnym stylem, w jakim najlepiej się odnajdujemy jako mieszkańcy, warto także pomyśleć co dane wnętrze może nam zaoferować – czy jest ono małe i przytulne, czy może nieco większe i przez to bardziej ustawne, dające więcej możliwości do ciekawych aranżacji.

Małe mieszkanie aranżacja wnętrz nasuwa nam bardziej kompleksowe pomysły, czyli niewiele dodatków, kuchnia raczej w jasnym wykończeniu, najlepiej z błyskiem aby optycznie móc powiększyć wnętrze. Małe kuchnie bardzo często są urządzane w odcieniach natury, drewna, beżu. Do tego wybierane są meble na wysoki połysk. Co ważne – w takiej kuchni warto postawić na maksymalną ilość pomysłowych rozwiązań, typu schowki, wieszaki, szafki wnękowe i inne zabudowy, które dodatkowo zwiększą nam przestrzeń do przechowywania przedmiotów kuchennych, bez jednoczesnego obciążenia wnętrza. Mała kuchnia aranżacja wnętrz najczęściej będzie urządzana w kształcie litery I lub L – są to najbardziej klasyczne układy, dające maksymalną ilość wolnego miejsca wokół szafek meblowych czy kuchenki, gdzie zachowany jest schemat kuchenny i kolejność urządzeń.

Większe kuchnie dają nam zupełnie inne możliwości. Jak każde duże wnętrze możemy tu więcej zdziałać. Duże kuchnie to często także zupełnie inne aranżacje wnętrz. Duże kuchnie lubią ciemne dodatki, cegłę, mocne metalowe wieszaki czy ciężkie górne oświetlenie. Jeśli chodzi o kształty wybierane w dużych kuchniach – w tym przypadku bardzo często wybierana jest kuchnia z wysepką lub bez wysepki ale zachowany kształt litery U lub L. To te modele są najwygodniejsze. Jeśli chodzi o kolorystykę – oczywiście bywa różnie zależni od gustu, jednak w dużych kuchniach śmiało można postawić na ciemniejsze fronty szafek, ciemną ścianę czy sprzęt AGD. Takie dodatki z pewnością nie przytłoczą wnętrza, a sprawią, że będzie ono nieco bardziej klimatyczne. Duża kuchnia w jasnym stylu z pewnością będzie miała tzw. charakter sterylny. Będzie wydawała się pusta, nieużytkowana, chłodna. Warto wówczas zadbać o ciekawe dodatki, roślinność, plecione, słomkowe elementy wystroju, które z pewnością ocieplą wnętrze i optycznie je zmniejszą, a także nadadzą domowego klimatu miejsca, w którym ktoś rzeczywiście mieszka, a nie miejsca z popularnych magazynów o aranżacjach wnętrz.