Projekt monitoringu IP w magazynach w Chile

Wprowadzenie

Grupa Magal, wykonawca dużych projektów budowlanych na chilijskim rynku nieruchomości korzysta z rozwiązań AirLive do monitoringu, aby zapewnić bezpieczeństwo w sklepach, które firma buduje i wynajmuje swoim klientom.

Wyzwania

Na obszarze, który miał zostać objęty monitoringiem znajduje się 7 magazynów o powierzchni 140×60 metrów. Każdy z magazynów ma trzy korytarze i dwie bramy. Wyszczególnione miejsca, które należało objąć monitoringiem, to:

  • korytarz północny o długości 140 metrów
  • korytarz wschodni o długości 60 metrów
  • korytarz zachodni o długości 60 metrów
  • brama do wjazdu pojazdów, zlokalizowana w zachodniej części obiektu
  • główna brama do wjazdu pojazdów, zlokalizowana we wschodniej części obiektu

Rozwiązanie

Ze względu na znaczenie monitoringu i ochrony składowanych towarów, integrator Ivar Michelena z firmy IP Ingenieria Ltd zalecił zainstalowanie w magazynie Lampa I w Magal czterech kamer: dwóch modeli FE-200VD i dwóch POE-5010HD. Kamery AirLive FE-200VD zostały umieszczone na specjalnych wysięgnikach, na wysokości 7 metrów w północno-wschodniej i północno-zachodniej części magazynu. Modele AirLive POE-5010HD umieszczono w odległości 15 metrów od bramy głównej i na wysokości 2 metrów. Zastosowano 30 mm zestaw soczewek. Do połączenia kamer wykorzystano łącza Fast Ethernet, które zapewniły wystarczającą prędkość do przesyłu obrazu wysokiej jakości w czasie rzeczywistym.

Integrator projektu zapewnił, że wyniki wprowadzenia rozwiązań AirLive były doskonałe. Kamery POE-5010HD spełniają swoją rolę, rejestrując numery rejestracyjne, twarze kierowców i pasażerów pojazdów, które wjeżdżają na teren magazynu. Kamery FE-200VD mogą uzyskać wyraźny obraz pojazdu znajdującego się w odległości 75 metrów. Urządzenia zostały zamontowane w taki sposób, że w przypadku gdy pojazd zniknie z pola widzenia jednej kamery, wejdzie w zasięg drugiej. Według menadżera projektu, 4 odpowiednio umiejscowione kamery zastąpiły 11 urządzeń, zaproponowanych w pierwszej wersji projektu. Duża odległość między kamerami wymagała instalacji switchy w trudno dostępnych miejscach. Ten problem został rozwiązany poprzez użycie specjalnych, niewielkich i dobrze wentylowanych obudów.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *