, , ,

Niedrogie a łatwe w instalacji rozwiązania monitoringu IP

AirLive, jedna z najbardziej zaawansowanych i światowych marek w sieci i urządzenia łączności przedstawia tanie, a efektywne rozwiązania dla monitoringu. Do tej pory królowała technologia analogowa. Rozwiązania IP były zbyt drogie, a ich instalacja skomplikowana.

Szybkość z jaką rozwija się technologia powodują, że to co do nie dawna było nieosiągalne dla rozwiązań domowych i małych firm teraz zaczyna być standardem. Kluczem do tej ewolucji jest kamera IP, która analizuje zawartość wideo w czasie rzeczywistym, a strumienie video są  kompresowane. Kamery IP AirLive są wyposażone w matrycę CMOS do przechwytywania wysokiej jakości nagrania HDTV.
Telewizja wysokiej rozdzielczości (HDTV) oznacza format sygnału emisji o znacznie większej rozdzielczości niż w tradycyjnych formatach (PAL, SECAM, NTSC).

Kamery Airlive osiągają coraz to lepsze parametry. W kwietniu 2012 na targach Securex w Poznaniu odbyła się premiera kamery 5Mpx, a standardem są już modele 2Mpx które dostarczają obraz w rozdzielczości full HD. Do nadzoru domowego często nie potrzebujemy aż tak wysokich rozdzielczości, a jeżeli potrzebujemy to pojawiają się inne problemy np. szybkie złącze internetowe, które często dla gospodarstw domowych są kosztowne.

Kamery VGA IP Cam to kamery  o rozdzielczości 1,3 Mpx. Zapewniają 15 fps @ 1280 X 1024 co oznacza dwukrotnie lepszy obraz od stosowanej technologii CCTV
aby skutecznie monitorować wydarzenia domowe lub użyć do nadzoru pomieszczeń firmowych itp.

Kamery Airlive są obecnie wspieranie przez wszystkie najczęściej używane przeglądarki internetowe, tablety,  a nawet telefony komórkowe oparte na systemach:  iPhone, Android. Oznacza to że możemy mieć podgląd widoku z kamery wszędzie gdzie zapragniemy. Łatwa konfiguracja Web pozwala użytkownikom na nagrywanie obrazów w czasie rzeczywistym na dysku twardym, dysku sieciowym, FTP, itp. Kamery obsługują protokoły:  FTP, TCP / IP, SMTP, HTTP i wiele innych podobnych niezbędnych protokołów do zdalnego monitoringu. Inteligentna detekcja ruchu może obsłużyć do 10 zaprogramowanych stref. Jest rzeczą oczywistą, że kamery IP AirLive mogą być zamontowane na ruchomym uchwycie, a nawet mogą być podłączone do głośników (mikrofon jest standardowym wyposażeniem kamery) i zdalnie za pośrednictwem Internetu  mogą być znakomitym narzędziem do komunikacji.

Kamery Airlive mają funkcję  wykrywania ruchu więc i skutecznie mogą informować o akcjach które „zauważyły” m.in. na maila

Istnieją również modele wifi, które nie potrzebują okablowania. Idealne do monitoringu dzieci. Kamerę można przenosić z miejsca na miejsca i stawiać tam gdzie chcemy podglądnąć co nasze dziecko robi. Skutecznie sprawdzają się również w monitoringach większości wnętrz pomieszczeń takich jak biura, windy i centra handlowe.

Darmowe oprogramowanie dostarczane z kamerami AirLive  –  CamPro Express, pozwala na monitorowanie do 64 kanałów! W przypadku większych projektów możliwe jest wybranie płatnej wersji oprogramowania CamPro Professional –  inteligentny system sterowania, który został zaprojektowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na specyfikę i cechy profesjonalnych urządzeń, opartych na architekturze klient / serwer.

Teraz kamery IP VGA są w rozsądnych cenach, a podłączone do routera i rejestratora video w łatwy sposób mogą chronić nasze rodziny, biura, informacje. Decyzja należy do Ciebie. My mamy kamery IP, Ty wiesz co nimi chronić.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *