IVS – Inteligentna funkcja detekcji i rozpoznawania twarzy

AirLive wprowadza nowe kamery z IVS, czyli inteligentną funkcją detekcji i rozpoznawania twarzy. Są to modele MD-3025-IVS oraz BU-3026-IVS. IVS to funkcja, która może być wykorzystywana do wyszukiwania i identyfikacji twarzy osób na monitorowanym obszarze. Funkcja ta automatycznie identyfikuje i zapisuje twarz każdej osoby w specjalnej bazie. System alarmuje użytkownika w każdym przypadku wykrycia twarzy na obrazie. IVS pozwala na stworzenie bazy twarzy pracowników oraz osób spoza firm, co jest szczególnie przydatne dla ochrony. Kamera z IVS zlokalizowana przy wejściu będzie rejestrowała twarze wszystkich osób, które wchodzą do budynku i porównywała z tymi zapisanymi w bazie. W przypadku wykrycia twarzy niezapisanej w bazie, zostanie wyświetlona odpowiednia informacja.

IVS to doskonałe rozwiązanie dla miejsc publicznych takich jak lotniska, stadiony, przejścia graniczne, biura czy centra handlowe.

Korzyści wynikające z używania systemu IVS:

  • Tradycyjne systemy kontroli dostępu umożliwiają korzystanie z kart dostępu przez osoby nieuprawnione. IVS uwierzytelnia właściciela karty, automatycznie porównując jego twarz z obrazem zapisanym w bazie danych.
  • Automatyczna identyfikacja twarzy osób na przejściu granicznym i porównywanie twarzy z obrazu wideo ze zdjęciami w paszporcie.
  • Funkcja detekcji twarzy oszczędza czas w przypadku procedur śledczych i pozwala na wyszukiwanie niebezpiecznych zachowań na obrazie video – każdy zarejestrowany obraz twarzy jest połączony z odpowiednim fragmentem nagrania.

Materiał wideo :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WxYiXh8AqHo[/youtube]

2 replies
 1. Pawel
  Pawel says:

  do rozpoznawania twarzy 😉 .

  Hipotetycznie można zbudować system, mogący otwierać drzwi do serwerowni na podstawie rozpoznanych osób.
  Bazę twarzy tworzy się wewnątrz kamery, kamera przez konektor DIDO będzie sterowała zamkiem drzwiowym do serwerowni
  Logi z rozpoznanymi osobami i kiedy wchodziły, będą przechowywane.

  Odpowiedz

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] wprowadził nowe kamery z IVS, czyli inteligentną funkcją detekcji i rozpoznawania twarzy. Są to modele MD-3025-IVS oraz BU-3026-IVS. IVS to funkcja, która może być wykorzystywana do […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *