Temperatura i wilgotność mierzona…kamerą!

Stały monitoring i precyzyjna kontrola warunków temperatury jest wymagana w szklarniach. Producenci warzyw, kwiatów i roślin ozdobnych potrzebują wysokich plonów, zwłaszcza poza sezonem wegetacyjnym. Temperatura na zewnątrz określa warunki panujące wewnątrz, dlatego należy ją nieustannie kontrolować.

Temperatura w pływa na wszystkie procesy roślin. Airlive w swojej ofercie posiada rozwiązanie, które pozwoli na nieustanny monitoring szklarni – a wszystko to za pomocą przyjaznej aplikacji mobilnej.

Kamera SmartCube 300W oferuje funkcję monitoringu obszaru szklarni, a także monitorowanie temperatury i wilgotności. Czujniki wyświetlają dane w czasie rzeczywistym naniesione na obraz wideo. Jeżeli którykolwiek z parametrów przekroczy wcześniej zdefiniowaną normę, zostanie wysłany alert do użytkownika. Kamera może wysyłać również dzienny raport temperatur.

Uwaga! Czujnik temperatury i wilgotności wskazuje prawidłowe dane po 30 min od uruchomienia kamery z dokładnością do 5 stopni Celsjusza i 10% względnej wilgotności.

Dzienny raport temperatur i wilgotności

Raport dzienny jest generowany w formacie CSV, dzięki czemu w łatwy sposób zaimportujesz dane do programu Excel lub innego arkusza kalkulacyjnego. Jednym kliknięciem dane mogą zostać wyświetlone w postaci wygodnych wykresów. Sama kamera spełnia bardzo ważną funkcję – wykrywa ruch. Czujnik ruchu poinformuje Cię gdy w szklarni zostanie zaobserwowany ruch spowodowany obecnością włamywacza lub zwierzęcia – gryzoni lub innych szkodników, które mogą zagrozić uprawie.